Agrosid je stabilným partnerom pre farmárom už 20 rokov

Podnikanie v poľnohospodárstve je vrtošivé ako počasie, ktoré ho tak bytostne ovplyvňuje. Práve preto potrebujú roľníci stabilného partnera, ktorý sa dokáže prispôsobiť ich potrebám.

Vie byť flexibilný, aby im mohol vyjsť v ústrety aj v neočakávaných situáciách a je zároveň silný, aby vedel podať pomocnú ruku. Práve takou je spoločnosť Agrosid z Dunajskej Stredy, ktorá si za roky poctivej a odbornej práce vybudovala pevné postavenie na trhu a dobré vzťahy s farmármi. V tomto duchu pokračuje aj po začlenení pod poľnohospodársku skupinu Sanagro, ktorá Agrosidu umožňuje napredovať.

Spolupráca s veľkými aj malými

Agrosid ročne spolupracuje so stovkami poľnohospodárov. „Je to široká škála partnerov od veľkých družstiev cez pestovateľov so stovkami hektárov pôdy až po dôchodcov, ktorí obrábajú  svoje pozemky s výmerou v jednotkách hektárov,“ priblížila výkonná riaditeľka Agrosidu a  obchodná riaditeľa Sanagro Kristína Gabriel.

Výhodou spoločnosti sú skladové kapacity, blízkosť výkupných miest a flexibilita v čase žatvy. „Ak partner zavolá, že potrebuje kosiť v nedeľu, naša brána bude pre neho otvorená,“ opísala. Agrosid farmárom zo Žitného ostrova poskytuje skladovanie, pozberovú úpravu a starostlivosť o kvalitu úrody, ale aj financovanie, zaistenie osív, hnojív a prostriedkov na ochranu poľnohospodárskych plodín za zvýhodnené ceny či výkup plodín.

Len minulý rok spoločnosť od partnerov vykúpila vyše 70-tisíc ton komodít. Predovšetkým kukuricu, pšenicu, jačmeň, repku, slnečnicu, hrach a tento rok začína aj s výkupom sóje. „Nie sme ,korporát‘, kde systém nepustí. Rešpektujeme špeciálne potreby pestovateľov, ako je napríklad skladovanie kŕmnych komodít pre zvieratá alebo rozloženie predaja v čase,“ doplnila Kristína Gabriel.

Hodnoty zostávajú rovnaké

Aj po minuloročnej zmene majiteľov ostávajú v Agroside kľúčové hodnoty a dobré vzťahy s partnermi. Podľa Kristíny Gabriel kladú dôraz na osobný a rovnocenný prístup bez ohľadu na veľkosť partnera a zabezpečujú poľnohospodárom včasné platby. V prípade problémov sú nápomocní pri hľadaní riešení. „Tieto hodnoty sú pre nás tradície, na ktorých staviame a ktoré sa nesmú zmeniť,“ zdôraznila. Jej kolega László Ürögi, ktorý má vo firme na starosti zabezpečovanie vstupov pre odberateľov. László Nyári, poľnohospodársky inžinier firmy, vyzdvihuje dôveru, ktorú si farmári s Agrosidom za 20 rokov vybudovali. Zárukou kontinuity sú aj samotní zamestnanci, ktorí vo firme pracujú dlhé roky, mnohí od jej vzniku firmy a zostali aj po príchode nového majiteľa.

„Veríme, že dlhoročné dobré vzťahy s farmármi bude dostatočne silný argument, aby s nami spolupracovali aj do budúcna. Naším cieľom je dokázať, že Agrosid je aj naďalej korektná a spoľahlivá spoločnosť,“ doplnila finančná manažérka spoločnosti Agrosid Marczel Helga.

OČAMI ZAMESTNANCOV: PREČO JE AGROSID DOBRÝ OBCHODNÝ PARTNER?

László Ürögi, zabezpečovanie vstupov pre odberateľov, v Agroside pracuje od r. 2005

Sme domáca firma s dlhoročnou tradíciou, ktorá stojí na pevných nohách. Naše dohody vždy platia, sme flexibilní pri riešení problémov a s individuálnym prístupom k partnerom. Máme vlastné skladové kapacity a rozsiahlu partnerskú sieť na oboch stranách.

Marczel Helga, finančná manažérka, v Agroside pracuje od r. 2015

Naši partneri poznajú výhody Agrosidu, medzi ktoré patria: istota, finančná stabilita, ústretovosť.

László Nyári, poľnohospodársky inžinier, v Agroside pracuje od r. 2008

Stabilita, spoľahlivosť, korektnosť. To sú slová, ktoré nás charakterizujú.

Vojtech Szabó, prevádzkový manažér, v Agroside pracuje od r. 2013

Partnerstvo, kvalita, spoľahlivosť, odbornosť, prístup – v tomto duchu bude spoločnosť dobrým partnerom každému.

Bálint Patassy, skladník Gabčíkovo, v Agroside pracuje od r. 2006

Sme stabilný partner už 20 rokov, načas platíme, držíme sa dohôd, v ťažších časoch vypomáhame pestovateľom.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:

Najnovšie články

Výhodná ponuka pre mäsiarstva:
Poctivé hovädzie len za 4,40 € bez DPH/kg

Získajte pre svoje mäsiarstvo poctivé hovädzie štvrte z našej lokálnej farmy v Častkove. Dobytok kŕmime výhradne slovenským domácim krmivom, vďaka čomu sa naše mäso vyznačuje vysokou kvalitou. Na štvrte vám ho rozdelí bitúnok v Holíči. Zvýhodnená cena 4,40 € bez DPH/kg navyše zahŕňa aj dopravu do Bratislavy. Neváhajte a kontaktujte nás.

Pre poctivých mäsiarov ponúkame na predaj pravé (samozrejme aj ľavé) Slovenské hovädzie štvrte z našej farmy v Častkove. Dobytok u nás kŕmime výhradne naším Slovenským krmivom. Na štvrte Vám to rozdelí bitúnok v Holiči a dopravu do Bratislavy zabezpečíme my.