Víno

SLOVENSKÍ VINÁRI VO VALTICIACH ZATIENILI AJ MEDZINÁRODNÉ HVIEZDY

Naše vína bodovali v Českej republike! Renomované vinárstvo Golguz z Hlohovca, ktoré tiež patrí do skupiny Sanagro, získalo 5 zlatých medailí a dokonca titul celkového šampióna medzi zahraničnými vínami na 51. ročníku Valtických vínnych trhov.

Svetovo dobré Rulandské biele 

Odborná komisia zložená z popredných osobností vinárskej brandže hodnotila vo Valticiach 708 vzoriek vín od 128 vinárskych firiem z Moravy, Česka, Slovenska a Rakúska. Golguz obstál v tvrdej medzinárodnej konkurencii a dokázal, že stáročia dlhá tradícia spracovania viniča Malokarpatskej vinohradníckej oblasti je dnes stále živá. Medzi ocenenými vínami bolo aj Rulandské biele z vinárstva Golguz v Hlohovci, ročník 2017. „Tešíme sa a veľmi si to ceníme. Víno je z našej najstaršej 44-ročnej vinice, je plné, ovocné a má potenciál,“ netajil radosť z výhry Miloslav Holík, riaditeľ vinárstva Golguz. „Je to ocenenie všetkých zamestnancov Golguzu, ktorí sa podieľajú na tom, aby sme naďalej rástli a držali pomyselnú kvalitatívnu latku vysoko,“ doplnil. 

Legenda z Malých Karpát 

Golguz so sídlom v Hlohovci ťaží z priaznivých klimatických podmienok a blízkosti rieky Váh. Vinárstvo patrí do hlohovského terroiru, ktorý v širšom kontexte tvorí významnú časť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Žičlivé prírodné prostredie a know-how skúsených miestnych vinárov dotvára unikátny charakter a lahodnosť vín tejto značky. 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:

Najnovšie články

Výhodná ponuka pre mäsiarstva:
Poctivé hovädzie len za 4,40 € bez DPH/kg

Získajte pre svoje mäsiarstvo poctivé hovädzie štvrte z našej lokálnej farmy v Častkove. Dobytok kŕmime výhradne slovenským domácim krmivom, vďaka čomu sa naše mäso vyznačuje vysokou kvalitou. Na štvrte vám ho rozdelí bitúnok v Holíči. Zvýhodnená cena 4,40 € bez DPH/kg navyše zahŕňa aj dopravu do Bratislavy. Neváhajte a kontaktujte nás.

Pre poctivých mäsiarov ponúkame na predaj pravé (samozrejme aj ľavé) Slovenské hovädzie štvrte z našej farmy v Častkove. Dobytok u nás kŕmime výhradne naším Slovenským krmivom. Na štvrte Vám to rozdelí bitúnok v Holiči a dopravu do Bratislavy zabezpečíme my.